Головна » Статті » Скринька ''Поради батькам'' » Батьківський лекторій

Причини і наслідки дитячої агресії
Сьогодні ми стикаємося з агресією не тільки в суспільстві, але й бачимо пропаганду агресії та насильства з екранів телевізорів, дисплеїв комп’ютерів. Вік прояву агресії помолодшав. Агресію проявляють не тільки підлітки і дорослі, але й малюки.
З чим це пов’язано?
Як боротися з проявом дитячої агресії?
Найчастіше молодші школярі аналізують якості свого характеру з позиції дорослих. Якщо батьки постійно намагаються підкреслювати достоїнства своєї дитини не тільки перед іншими людьми, але й удома, то, безумовно, дитина проявлятиме ті якості, що батьки підкреслюють у ній.
Якщо батьки постійно демонструють погані якості своєї дитини, особливо перед сторонніми людьми, то дитині вже нічого соромитися, отже, можна продовжувати повторювати погані вчинки.
Якщо проаналізувати причини прояву негативних емоцій дітей, то вони в першу чергу пов’язані із сім’єю. Постійні сварки батьків, фізичне насильство батьків одне стосовно одного, грубість і хамство щоденного спілкування, приниження, сарказм та іронія, бажання постійно бачити одне в одному погане і підкреслювати це — щоденна школа агресії, у якій дитина формується та отримує уроки майстерності у прояві агресії.
Однією з головних умов запобігання агресивній поведінці дітей є вимогливість батьків стосовно себе і власної дитини. Батьки ніколи не дозволять вимагати від своєї дитини те, що не заклали у своїй дитині самі. Вимогливі до себе батьки здатні аналізувати методи свого виховання і коригувати їх з урахуванням ситуації, що складається.
Проте батьки повинні пам’ятати, що вимогливість — це не тиранія. Тиранія породжує тиранію. Вимогливість повинна бути розумною і доброзичливою. Дуже часто дитяча агресивність пов’язана саме з тим, що батьки проявляють нічим не обґрунтовані та безглузді вимоги, не виявляючи при цьому дружелюбності та підтримки. Не слід поступатися капризам і без потреби робити поблажки (наприклад, якщо у школі «легкі уроки» і батьки вважають, що їх можна не відвідувати, не слід писати записку, що дитині погано. Мине небагато часу, і вона сама напише записку вчителеві, розписавшись за батька або матір).
Вимогливість стосовно дитини має бути розумною, необхідно зважати на обставини, фізичний і душевний стан дитини.
Вимогливість виправдана тоді, коли перед дитиною ставлять посильні завдання і допомагають їх розв’язати. Навіть найсправедливіша і нескладна вимога, якщо вона не пояснена і виражена в деспотичній формі, викличе опір будь-якої дитини. Різниця полягатиме лише в тому, що поступлива дитина протестуватиме приховано, а непоступлива дитина робитиме це відкрито. Вимоги до молодших школярів краще ставити в ігровій формі.
У своїх методах виховання батьки мають бути послідовними та одностайними. Щойно в сім’ї виникнуть таємниці одне від одного, у батьків зникає взаємна довіра, у дитини з’являється можливість лавірувати між батьками, шантажувати їх, брехати їм.
Якщо це трапляється протягом тривалого часу, а потім накладається заборона, то дитина починає проявляти агресивність.
Декілька порад.
• Намагайтеся зберегти у своїй сім’ї атмосферу щирості та довіри.
• Не давайте своїй дитині нездійсненних обіцянок.
• Не ставте своїй дитині жодних умов.
• Будьте тактовними, караючи дитину.
• Не карайте свою дитину за те, що робите самі.
• Не зраджуйте своїм вимогам стосовно дитини заради чогось.
• Не шантажуйте дитину своїми стосунками одне з одним.
• Не бійтеся поділитися зі своєю дитиною своїми відчуттями і слабкостями.
• Не робіть взаємини із власною дитиною залежними від її на-
вчальних успіхів.
• Пам’ятайте, що дитина — це втілена можливість!
• Скористайтеся нею так, щоб ця можливість була реалізована повною мірою!
 
Література:Батьківський всеобуч. Матеріали для роботи з батьками учнів 1–4 класів. Ч. 2.— Х. : Вид. група «Основа», 2011.— 128 c.
Категорія: Батьківський лекторій | Додав: Мітіра (15.03.2016)
Переглядів: 1140
Всього коментарів: 0
avatar