Головна » Файли » Розробки уроків » Математика |
14.11.2016, 20:51 | |
Тема. Додавання на основі десяткового складу числа. Знаходження значення виразу при заданих значеннях змінної. Задачі на дві дії першого ступеня. Взаємодія з іншими людьми. Дружний клас Мета: ознайомити учнів з додаванням круглих десятків з переходом через розряд; удосконалювати вміння складати і розв’язувати задачі за коротким записом; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати любов до математики;навчати учнів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі, виховувати культуру спілкування. Хід уроку I.Організаційний момент Девіз уроку: Міркуємо – швидко! Відповідаємо – точно! Лічимо – правильно! Пишемо гарно! Правила роботи на уроці 1. Правило піднятої руки. 2. Доброзичливе ставлення одне до одного. 3. Не заважати іншим. 4. Не перебивати товариша. 5. Говорити коротко, не повторювати думок інших. 6. Уважно читати завдання – інструкцію. 7. Дотримуватись певного часу. 8. Працювати точно. II. Актуалізація опорних знань 1. Математичний диктант (с. 43, завдання 270) Відповіді: 287; 198; 399; 410; 701. 108; 239; 716; 800; 799. 111; 999; 500; 401; 126. Взаємоперевірка робіт. 2. Хвилинка каліграфії Записати каліграфічно числа. За алфавітом визначити слово . 6 21 24 9 2 1 Д Р У Ж Б А III. Повідомлення теми уроку —Діти, сьогодні до нас на урок завітали персонажі відомої нам всім казки. А якої саме ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку На городі виростала, Сили набирала, Непомітно, дуже швидко, Великою стала. Став тут дід усіх гукати Та красуню рвати. А цю казку, діти, ви Встигли відгадати? (Ріпка) -Так, це казка «Ріпка» і її герої. А прийшли вони, щоб дізнатися який у нас клас: дружний чи ні, чи вміємо ми допомагати один одному. Отож сьогодні на уроці ми ознайомимося з додаванням круглих десятків з переходом через розряд, продовжимо роботу над задачами та дізнаємося від наших герїв , як взаємодіяти з іншими людьми IV. Вивчення нового матеріалу -Діти, ви щодня зустрічаєтеся з друзями, однолітками та іншими людьми.Ви разом граєтесь, навчаєтесь, спілкуєтесь, працюєте, тобто взаємодієте між собою. Уміння взаємодіяти є дуже цінним для колективу, в якому ви перебуваєте. Колектив — це група людей, у яких є спільна мета, загальні справи та інтереси. У школі колективом є клас, у якому ви навчаєтеся. Добре, коли в класі доброзичливі, щирі стосунки, учні не сваряться, не ображають одне одного, а поважають. Такий клас називають дружним. -Скажіть,а ви памятаєте казку «Ріпка»? Що було головною умовою успіху родини? Так, дружба та вміння взаємодіяти один з один. А чи вмієте ви дружити, чи можете працювати в парах, групах. Зараз ми це перевіримо. Давайте всі разом ще раз скажемо девіз нашого класу : «Один — за всіх, і всі — за одного!» Давайте доведемо нашим героям що ми вміємо думати і працювати дружно,швидко і чітко. 1. Підготовча робота 1) Робота в парах — Запишіть, скільки всього десятків у числах: 456 = 45 дес. 599=59 дес. 444=44дес. 300 = 30 дес. 632=63дес. 385=38дес. 680 = 68 дес. 540=54дес. 330=33дес. 120 = 12 дес. 110=11дес. 990=99дес. 2) Гра «Чий ряд швидше» — Запишіть у вигляді суми розрядних доданків числа. 1ряд 2 ряд 3ряд 345 496 999 601 903 110 554 640 404 790 506 682 667 370 143 847 121 221 905 202 780 -Ну що ж, молодці. 2. «Виконай за зразком!» (с. 44, завдання 273) — Пригадайте, як ми додавали одиниці. — Як ми додамо 70 і 60? Міркуйте так: 70 — це 7 дес., 60 — це 6 дес., 7 дес. + 6 дес. = 13 дес., або 130. -Діти, навчаючись у колективі, виконуючи разом певну роботу, важливо вміти взаємодіяти з іншими людьми, тобто вміти домовитися, вислухати думку інших, поводитися чемно і головне — довести до кінця розпочату спільну справу. Не забувайте про це. Якраз робота в малих групах і в парах і є показником того чи вмієте ви працювати разом. Запам’ятайте! Взаємодія — це коли люди щось роблять разом і допомагають одне одному 3. Робота в парах (с. 44, завдання 274) — Знайдіть значення виразу. 40 + 70 = 110 40 + 80 = 120 40 + 90 = 130 — На скільки збільшився другий доданок? — На скільки збільшилася сума? 70 + 30 = 100 80 + 30 = 110 90 + 30 = 120 — На скільки збільшився перший доданок? — На скільки збільшилася сума? Фізкультхвилинка Всі піднесли руки – раз! V. Розвиток математичних знань 1. Робота над задачею (с. 44, завдання 275) — Прочитайте задачу. — Скільки плиток сірого кахлю купили для кухні? — Скільки купили плиток із візерунком? — Яким є питання задачі? — Розв’яжіть задачу самостійно. — Перевірка виконаної роботи. 80 + 30 = 110 (п.) - Послухайте деякі правила, яких повинні дотримувати учні під час навчання або виконання спільної роботи: бути ввічливими, чесними, уважними; спокійно висловлювати свою думку; уважно, не перебиваючи, вислуховувати товаришів; не злитися, не ображати інших; не глузувати, не вихвалятися; допомагати іншим; із вдячністю приймати допомогу і підтримку друзів. І ще: якщо чогось не вмієш — навчайся в інших, запитай, як зробити краще; якщо хтось не може виконати роботу і потребує допомоги — порадь, по- кажи, навчи. 2. Робота в групах. Творча робота над задачею (с. 44, завдання 276) Діти об’єднуються в групи і складають задачу за коротким записом.Потім представник кожної групи розповідає умову складеної задачі. Розв’язують задачу самостійно. Перевірка алгоритму розв'язання 1) 60 + 30 = 90
2) 90 + 60 = 150
3. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с. 44, завдання 277) Відповідь: 10 хвилин. 4. Розгадування ребусів (с. 43, завдання 269) Відповіді: місто, стовп, місток, тісто, столяр. VI. Підсумок уроку
А як ви вважаєте, чи можна наш клас назвати дружним? Чи дружними ви були між собою? Яких правил ви дотримували при взаємодії? Вправа «Незакінчене речення» Сьогодні на уроці я навчився... Я зрозумів, що взаємодія це... Я б хотів (ла)... Знання здобуті на уроці буду... VII. Домашнє завдання С. 44, завдання 278; 279.
| |
Категорія: Математика | | |
Переглядів: 945 | Завантажень: 4 |
Всього коментарів: 0 | |