Головна » Файли » Розробки уроків » Математика |
05.10.2015, 14:28 | |||||||||||||||||||||||
Урок математики у 1 класі за новою програмою Тема. Складання й обчислення прикладів на додавання за малюнками Мета: повторити склад чисел; учити учнів складати й обчислювати приклади на додавання за малюнками; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I.Організаційний момент -В школі справу хоч яку починають по дзвінку.Тож тримайте,мов зайчата вуха,не зівайте та уважно слухайте. А щоб усе у нас добре вийшло,давайте прочитаємо молитву. Боже Отче глянь на діти На прекрасні твої квіти. Світи сонцем і зірками Над маленькими дітками. Дай нам сили і охоти До науки і роботи. Щоб росли ми здоровенькі На потіху Отця й Неньки. II.Оголошення теми уроку і мотивація навчальної діяльності. -Сьогодні на уроці ми повторимо склад чисел та будемо вчитися складати й обчислювати приклади на додавання за малюнками.Чи любите ви казки? -Зараз ми з вами вирушимо в далеку путь.Поспішаймо в ту країну,що всі казкою зовуть. Але при цьому візьмемо з собою знання і уміння з математики,що маємо,без них у казку не потрапимо.(Слайд№1) III. Повторення вивченого матеріалу Щоб потрапити у казку,на лісову галявину, де буде наш урок, нам треба виконати такі завдання 1. Весела лічба Шість метеликів літають і на квіточки сідають. Прилетів іще один, сів на квіточку і він. Полічімо швидше всіх — цих метеликів прудких. (7) По дорозі їжак біг, ніс п’ять яблук на пиріг. Одне яблуко упало, покотилось. Скільки яблук залишилось? (4) Киця й котик залюбки Випікали пиріжки, Киця з тіста три зліпила. Котик з снігу тільки два. Скільки всіх, малеча мила, Пиріжків вони з’їдять? (3) 2. Усна лічба -Полічіть від 1 до 10; від 10 до 1; від 3 до 9; від 10 до 2; від 4 до 8. -Ну що ж молодці!Тепер можна вирушати в путь. 3.Бесіда -Діти разом з нами до казкової лісової галявини вирушають і наші друзі. -А ось і вони на екрані. (Слад№2) -Хто це такі?Так-це лісові звірі. -Вони хочуть з нами в казку,бо там тепло і багато всілякої їжі. Але всіх їх зачарував Злий Чаклун. І для того щоб вони могли піти з нами нам потрібно їх розчарувати,тобто виконати певні завдання. -Чи готові ви їм допомогти? 3. Повторення складу чисел 8 і 9 -Отож перше завдання від Білочки. (Слайд№3,4) -Діти всі ми знаємо,що скоро зима. Звірі готуються до неї. Давайте допоможемо Білочці зібрати горішки та грибочки -Знайдіть приклади у яких відповідь 8.Знайдіть приклади у яких відповідь 9. -Молодці!Білочку врятували і вона вирушає з нами. 4. Робота за числовим променем -Наступне завдання від Зайчика.(Слайд№5,6) -Треба порахувати скільки морквинок виросло на грядках. Давайте допоможемо йому. Розвяжемо приклади за допомогою числового променя.
-Діти коли ми шукаємо значення виразу на додавання то в який бік на числовому промені ми рухаємося? Діти знаходять відповіді на своїх числових променях. Давайте перевіримо роботу. Обміняйтесь зошитами. Перевірте роботу сусіда. Намалюйте веселий смайлик ,якщо ви згодні із записом, і сумний,якщо не згодні. Перевірка завдання(слайд№7) -Назвіть перший доданок, другий доданок. Чому дорівнює сума? -Ну що і Зайчику допомогли. 5. Самостійна робота -Діти, а чий це спів ?(Звучить запис співу пташки) А ну послухайте. Так це синичка. І вона принесла нам завдання кожному окремо. Завдання на карточках (Диференційовані). Діти виконують і перевіряють виконане.(Слайд№8) 1) Розв’язування прикладів.
2) Розв’язування нерівностей.
Фізкультхвилинка (Слайд№9) -Ось і Синичка вільна.Тепер вона буде розважати нас у дорозі своїм співом IV.Розвиток математичних знань -Діти,а хитра Лисичка хоче, щоб ми добре попрацювали з завданнями підручника і тоді вона побіжить з нами.(Слайд№10) 1. Робота за підручником (с. 48) Завдання 1 -Розгляньте малюнки. Скільки олівців в пеналі? Скільки олівців біля пеналу? -Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму. -Скільки груш на першій тарілці? Скільки груш на другій тарілці? -Складіть приклад на додавання. Назвіть доданки. Знайдіть суму. Завдання 2 - Розгляньте малюнки. Прочитайте приклади. -Який приклад до якого малюнка підходить? Назвіть доданки. Знайдіть суму. Завдання 3 -Розгляньте ланцюжок, який побудував Плюс Плюсович. Складіть і розв’яжіть приклади. -Добре попрацювали. І Лисичка вільна. 2. Складання, читання й записування рівностей на додавання за предметними малюнками на дошці (Слайди№11-14 ) -Діти, ось і закінчилась наша з вами незвичайна мандрівка.Всіх звірів ми розчаклували і привели на казкову галявину. Всі ви добре попрацювали і на згадку про наші пригоди звірі залишили нам даруночки:горішки,грушки та яблучка. IV. Підсумок уроку. Рефлексія Урок в нас дуже був цікавим, Навчив багато нас чому. Хай буде він для нас повчальним, За це подякуємо йому! - Ми писали? - Ми рахували? - Ми веселі задачі розв’язували?
| |||||||||||||||||||||||
Категорія: Математика | | |||||||||||||||||||||||
Переглядів: 1123 | Завантажень: 4 |
Всього коментарів: 0 | |