Головна » Файли » Розробки уроків » Математика

Урок математики в 1 класі
17.01.2015, 20:15

Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу. Складання рівностей і нерівностей.  Розв’язування задач

Мета:узагальнити і систематизувати знання з ви­вченого матеріалу, вдосконалювати навички усної лічби, вміння розв’язувати приклади і задачі, розвивати життєво необхідні ком­петентності молодших школярів.

Обладнання:макет дверей із сімома замками, казкові ге­рої: принцеса Математика, Кощій Безсмерт­ний, Баба-яга, малюнок комп’ютера.

                                     Хід уроку

І.Організація учнів до уроку.

Пролунав  шкільний  дзвінок,                                                                                                                            І покликав на  урок.

Учні (хором): Працюватимем старанно,

                         Щоб почути у кінці,

                         Що у нашім першім класі

                         Діти – просто молодці!

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.      

Учитель.

-Сьогодні ми з вами здійснимо подорож у чарівний світ казок та у світ найулюбленішої нашої науки Математики. На уроці ми повинні бути уважними, старанними, вміти швидко і правильно обчислювати, допомагати одне одному.

-Діти, ви любите казки?Які герої найбільше вам подобаються? (Відповіді учнів).

-Тепер я вам загадаю загадки, ви уважно послухайте і відгадайте їх.

Він злий чоловік,

Робить зло весь свій вік.

Сам худющий, весь зігнутий,

Тільки кістки торохтять.

-Скажіть, діти, як його звать? (Кощій Безсмертний).

Що за баба така,                         Оце так дива,

В неї кістяна нога,                       Тільки в казці це бува.

Довгий ніс, великі вуха.              В небі дивний звір летить,

Вона ніколи нікого не слуха.     І як ніч, вогнем пихтить.

         (Баба Яга).                                         (Змій Горинович).

Учитель. Одного разу Кощій Безсмертний вирішив порахувати свої багатства. Та рахував він дуже погано. Тричі перелічив свої скарби і тричі отримав різні результати. Дуже розлютився. Тоді ви­рішив використати принцесу Математику. Але принцеса відповіла йому: «Ні, не буду тобі допомагати. Якби ти попросив по-доброму, я б тобі допомогла. А так — ні!» Ще більше розлютився Кощій і по­садив Математику у в’язницю, закрив за нею двері на сім замків.

 

Ми повинні звільнити її з полону, відкривши ці замки. Ви готові?      

ІІІ. Контроль, корекція та закріплення знань.

-Назвіть казки, в яких зустрічаються числа. (Відповіді учнів).

-А тепер відгадайте, з яких казок уривки, в яких також зустрічаються числа.

 «Втретє розмахнувся Іван ще дужче. І відтяв Чудові Юдові всі 9 голів» («Іван — селянський син і Чудо-Юдо»).

 «Як довідалась Наталочка, що лебідь хоче рибку з’їсти, швиденько принесла горобчикові 2 черевички і наказа­ла: „Лети швидше, щоб рибку врятувати"» (М. Трублаїні «Казка про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»).

«— Я — лисичка-сестричка. Пустіть і мене. Та вже йди. От вже їх четверо сидить». («Рукавичка»).

-Запишіть ці цифри в рядок каліграфічно. Визначте серед них «принца» і «принцесу». (Діти записують цифри калігра фічно в рядок і підкреслюють найкращі на їх думку цифри).

-Перший замок ви зняли успішно.

Складання рівностей і нерівностей (с. 72, впр. 1,2).

Вправа 1

Скласти з числами 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 по 4 рівності на до­давання і віднімання за зразком:

4 + 2 = 6              9 - 4 = 5

Вправа 2

Скласти десять нерівностей, використовуючи знаки >, <

Зразок. 8 > 5            2 < 9

Молодці! І другий замок ми зняли.

Гра «Дешифрувальник».

А тепер нам треба пригадати вивчені таблиці додавання і віднімання чисел 1-5 в межах 10. Нам потрібно розв’язати при­клади і відповісти на запитання Кощія Безсмертного: в якій країні він живе?

Використовуючи ключ, розшифруйте слово.

10 - 1 = 9                      10 - 7 = З             1 + 3 = 4         5 + 5 = 10

8-6 = 2                          8-7 = 1                 4+ 3 = 7          5+ 3 = 8

1

2

3

4

7

8

9

10

К

А

3

К

О

В

І

Й

Отже, Кощій Безсмертний живе в Казковій країні. І цей за­мок ми зняли.

Гра «Комп’ютер» (с. 72, впр. 7).

У Кощія є комп’ютер і, звичайно, мишка до нього. Якої частинки не вистачає в килимку для комп’ютерної мишки?

-Молодці! Ще один замок до нашої принцеси знято.

Хвилинка відпочинку.

Раз! Два! Час вставати:       

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись.

Зайчик сонячний до нас

Завітав у вільний час.

Будем бігати, стрибати,

Щоб нам зайчика впіймати.

Прудко зайчик утікає

І промінчиками грає.

Сім! Вісім! Час настав

Повернутись нам до справ.

Робота над задачами (диференційовано).

-Наступний замок ще підступніший. Щоб його розкодувати треба задачі розв’язати.

Задачу 4 діти розв’язують з коментуванням колективно.

3+ 5 = 8 (д.).

Задачу 5 розв’язують діти із достатнім і середнім рівнем під керівництвом вчителя, попередньо проаналізувавши задачу 1 встановивши зв’язок між числовими даними задачі. (10 -8 = 2)

Задачу 6 розв’язують учні із високим рівнем знань.

-Молодці! І цей замок зняли.

Цікаве завдання «Паличка-складалочка».

Заберіть одну паличку так, щоб із 4 квадратів стало 3.

Задачі-вірші.

Щоб позбутися останнього замка, треба вміти добре і швид­ко рахувати.

У Ягусі 5 копійок.                               У Бабусі-ягусі

І Горинич має п’ять.                           Живуть веселі гуси:

Допоможемо, малята,                         4 білих і 4 сірих.

Гроші їм порахувать.                          Скільки ж їх в бабусі?

(5 + 5 = 10 (к.))                                      (4 + 4 = 8)

Змагався Іван-богатир

З Чудом-Юдом страшним:

Зрубав 3 голови,   

А з’явилось їх 6.    

Зрубав він усіх.

Скільки голів зрубав Іван? (3 + 6 = 9 (г.))

Від палацу Кощія до хатинки Баби-яги — 10 км. Вона про­летіла вже 6 км. Скільки кілометрів їй залишилося пролетіти? (10 -6 = 4 (км))

Останній замок знято.

ІV. Підсумок уроку.

Рефлексія:

Сьогодні урок мене навчив…

Для мене найбільш цікаво було…

-Діти, своє враження від уроку позначте на дереві настрою за допомогою смайлика.(Діти виходять до дошки і прикріплюють обрані смайлики на дерево)

                   

Категорія: Математика | Додав: Мітіра
Переглядів: 3832 | Завантажень: 9
Всього коментарів: 0
avatar