Головна » Файли » Розробки уроків » Читання |
12.10.2015, 15:53 | |
Урок літературного читання у 2 класі за новою програмою Тема. Осінь щедра, осінь золота. Урок позакласного читання. Мета: ознайомити учнів з ознаками осені, засобами зображення її поетами, письменниками, художниками; з красою художнього слова; виховувати любов до рідної природи; розвивати читацькі навички, інтерес до читання, логічне мислення.Обладнання: книжкова виставка на тему «Осінь»;демонстраційний матеріал:таблиці,ілюстрації, малюнки, оповідання, мультимедійний проектор. Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, мультимедійної презентації, додаткової художньої літератури. Хід уроку І.Організація класу. Настрій на урок. Увага! Перевірте зараз,діти Чи всі готові урок розпочати? Девіз нашого уроку: Дружно працювати, пам’ять розвивати, Рідну мову вивчати, щоб про все на світі знати. ІІ Мотивація навчальної діяльності школярів 1. Гра Мікрофон -Сьогодні урок казковий, незвичайний, То ж чого від уроку чекаєте? Чому навчитись бажаєте? -Діти уявіть,що я репортер і хочу взяти у вас інтерв’ю.Скажіть мені,будь ласка,яким ви бачите сьогоднішній урок?(Цікавим,складним,легким,веселим,повчальним і т.д.) -Діти, а якими ми сьогодні будемо на уроці? Давайте придумаємо слова на кожну літеру слова УРОК. У – уважні, Р – розумні, радісні, О – особливі, оригінальні, обережні, К – кмітливі, красиві. 2. Відгадування загадок. Чарівниця золотокоса до нас поспішає, А хто вона, дізнаємося, Якщо швидко загадку відгадаємо Голі поля, мокне земля, Дощ поливає. Коли це буває? (Восени) У садках, гаях блукає, Жовті шати одягає, Золотисту стелить постіль — Жде сестрицю білу в гості. (Осінь) -Молодці! Дійсно, діти-це Чарівниця Осінь (Слайд№1) ІІІ. Опрацювання теми уроку -Діти,але Осінь завітала до нас не просто так. Вона принесла в своєму кошику безліч завдань,бо хоче перевірити чи вміємо ми виразно й гарно читати, бути уважними, допомагати один одному, правильно й красиво висловлювати свої думки, творчо працювати.Але я впевнена,що сьогодні ми виконаємо всі завдання і здобудемо нові знання. 1. Поетична хвилинка - І перше завдання від Осені. Вона хоче дізнатися, чи знаємо ми про неї вірші. Давайте продекламуємо вірші, нехай Чарівниця послухає. 1-й у ч е н ь. Вересень Звозить вересень в комори Кавуни і помідори, Спілих яблук, груш і слив Цілі гори натрусив. І вантажить гарбузи На машини, на вози… 2-й у ч е н ь. Йде до гаю, де гриби Виростають щодоби. На чолі іскриться піт — Сто турбот і сто робіт. М. Сингаївський 3-й у ч е н ь. Жовтень Листя жовте та червоне Легко з дерева злітає. Мов метелик, на дорозі З тихим шелестом сідає. 4-й у ч е н ь. Сяють золотом берези, Жовтень так стрічає осінь. Журавлиний клин мережить Висоти холодну просинь. 5-й у ч е н ь. Листопад Більше й більше листя з кленів Облітає з кожним днем! По траві іще зеленій Між дерев в саду ідем. Йдем по листу золотому, Мов по килиму м’якому, Що на весь посланий сад, — Здрастуй, місяць Листопад! М. Познанська 6-й у ч е н ь. Облітає листя, Лис послухав тишу, Висохла трава, Обійшов ярок, Дивиться з ялиці Кинувся на мишу, Заспана сова. А спіймав листок. Стежечка розмита Повертає вбік. Де стояло літо, Виріс боровик. 7-й у ч е н ь. Тихо осінь ходить гаєм, Ліс довкола аж горить, Ясен листя осипає, Дуб нахмурений стоїть. І берізка над потоком, Стала, мовби золота. Вітер, ніби ненароком. Їй косиці розпліта. 2. Бесіда. - Діти,а які місяці осені вам відомі? Які періоди осені ви знаєте? - Чому їх так називають? -Наша гостя просила, щоб ми підготували до уроку коротенькі доповіді про ранню,золоту та пізню осінь. Давайте їх послухаємо Учень (Слайд№2) Рання осінь ледве торкає пензликом листочки, розбризкує краплі золота на дерева, пишається багатством барв квітів, що милують око, скликає птахів на наради. Учень (Слайд№3) Плине час – і вже всі дерева горять на сонці золотим та багряним вбранням. Цей період називають золота осінь. Перші пташині зграї покидають рідний край. Учень (Слайд№4) Пізня осінь зриває листочки з дерев без жалю, напускає тумани, закликає дощі. Сумними голосами птахів наповнений простір о цій порі Фізкультхвилинка 3.Гра «Опале листя». Робота в групах Осінь не золота ,а й щедра,багата на різні прикмети. Їснує багато прислів’їв пов’язаних з нею. Ось наше наступне цікаве завдання. Кожній групі потрібно скласти з «половинок» листочків прислів’я, прочитати і пояснити їх значення. Весна красна квітами, а осінь — плодами. Грім у вересні – тепла осінь. Осінь іде – за собою дощі веде. Жовтень ходить по краю і виганяє пташок із гаю. Листопад – вересню онук, жовтню син, а зимі – рідний брат.(Слад№5) -Ну що ж молодці! Добре попрацювали. Наша гостя задоволена. 4.Читання оповідання «Золотокоса» ( на слайдах) -Осінь принесла нам в подарунок цікаві оповідання. Ось послухайте, якою побачив осінь В.О.Сухомлинський Золотокоса Коли сонечко стає нижче по небу ходити, в темному лісі прокидається золотокоса бабуся. А люди кажуть: осінь. Вона тихо йде зеленими лугами. (Слад№6) Де стане, там на траві залишаються білі кристалики льоду. А люди вранці кажуть: заморозок. (Слад№7 )Приходить Золотокоса до саду, доторкається до дерева – і листя на ньому стає жовте, червоне, оранжеве...А люди вранці кажуть: золота осінь.(Слад№8) А золотокоса бабуся удень ховається у темному лісі. Жде ночі.(Слад№9) А). Бесіда за ключовими словами: Золотокоса бабуся, білі кристалики льоду, доторкається до дерева, у темному лісі. (Учні на основі ключових слів переказують речення з оповідання.) 5.Виразне читання оповідання В.О.Сухомлинського «Чому опадає листя з дерев?» А).Робота за змістом тексту. Вибіркове читання. - Що зробила дівчинка, щоб побачити, хто забарвлює листя в різні кольори? - Кого вона побачила? - Знайдіть опис Барволиста? - Чому Барволист не забарвлював листя у вишні? - Чому вишенька тяжко зітхала? 6.Робота над оповіданням М. Слабошпицького «У гості до золотого лісу». 1) Читання вчителем оповідання М. Слабошпицького «У гості до золотого лісу». 2) Бесіда за змістом. - Куди зібрався хлопчик із татом? - Які були дерева? - Що назбирали хлопчик і тато? - Чи доводилось вам бувати в осінньому лісі? - Чи сподобалась прогулянка хлопчикові? Чому ви так думаєте? 3) Читання учнями I частини (ланцюжком). 4) Читання II частини (парами). 5) Читання III частини (мовчки). -Діти, подобались вам дарунки-оповідання нашої Осені? 8. Гра «Чарівна торбинка» -Ну а зараз ще однаостаня гра від неї. .(Слад№10) Завдання: взяти предмет в торбинці, описати його, лише торкаючись. Інші учня вгадують, який це предмет. (У торбинці: яблуко, горіх, груша, буряк, морква, картопля, капуста, гарбуз, перець) ІV. Підсумок уроку -Дорогі діти на цьому наш урок закінчується. Осінь дякує нам за чудове свято для неї. Вона йде далі і буде мандрувати полями, садами, гаями, лісами, одягати дерева і кущі в золоті шати, закутуватиме сірими туманами від затяжних осінніх дощів. А ми з вами і надалі будемо читати вірші, оповідання про осінь, запам’ятовувати її прикмети і чекати нової зустрічі з нею. Прощавай!( Слайд№11) - Якій порі року було присвячено урок? - Про які осінні місяці говорили? - Які види робіт виконували на уроці? - В які ігри грали? - Чому осінь називають золотою? - А чому щедрою? - Чи справдилися ваші очікування? -На згадку про осінь скуштуйте смачненькі червонобокі яблучка. V. Домашнє завдання Cкласти казку про листочок
| |
Категорія: Читання | | |
Переглядів: 2628 | Завантажень: 8 |
Всього коментарів: 0 | |