Головна » Файли » Години спілкування » Години спілкування 1 клас |
20.01.2015, 18:12 | |
Година спілкування в 1 класі до Дня Соборності України Мета: виховання національної свідомості учнів і людської гідності, відродження паростків духовності, єдності родини; формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини. Хід заняття Вступне слово вчителя Звучить пісня про Україну. Україна… Скільки пестливих слів хочеться сказати про нашу рідну землю, нашу Батьківщину! -Батьківщина – це наша держава, це земля не лише наших батьків, а й дідів і прадідів. -Батьківщина – це край, де здавна звучить наша рідна мова і материнська пісня. -Україна - це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади. Це гори Карпати. -Це широкий Дніпро - Славутич, який несе свої води в Чорне море. -Україна - це і той край, де ми живемо і зростаємо. -Україна славиться хлібом, пшеницею. В Україні є моря Чорне і Азовське, багато річок, на яких ми відпочиваємо. -Україна – це країна народи якої хочуть жити в мирі та злагоді. - Наша країна має свої звичаї, традиції, культуру. - Багата й складна історія нашої держави. -Отож, сьогодні ми зібралися з вами для того, щоб поговорити про Україну. Адже сама в цей день 22 січня 1919 року був проголошений Акт про возз’єднання України . Саме з цього дня наша з вами держава стала єдиною і незалежною. Та лише з 1999 року цей день стали відзначати на державному рівні,після того як був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня - день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України,тобто днем возз’єднання України в одну цілісну державу. 1.Я співаю про тебе, прекрасна країно 3.Я україночка від роду, 7.Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! Діти, скажіть, що значить любити Україну?(Відповіді дітей)Так,молодці! Любити Україну – означає знати її мову, традиції, звичаї, обряди, літературу, мистецтво та її історію.
Вчитель: Діти, перед вами прапор України. - Якого він кольору ? - Як ви гадаєте, що означає жовтий колір ? - Так, це колір пшениці, зерна, хліба, теплого сонця. - А синій, що означає? - Так, вірно. Це колір нашого неба. Ось такий наш державний прапор. - Де ви бачили такі прапори в нашому місті ? - На будинках державних установ під час свят або державного трауру. - А зараз діти розфарбуйте прапорці, що лежать у вас на столах. Фізхвилинка УКРАЇНА, ( діти розводять руки по сторонах ) РІДНИЙ КРАЙ, ( піднімають руки догори ) ПОЛЕ, РІЧКА, ( повороти тулуба з розведеними по сторонах руками ) СИНІЙ ГАЙ. ( присідають ) ЛЮБО СТЕЖКОЮ ІТИ ( ходьба ) ТУТ ЖИВЕМО Я І ТИ ! ( за руки ) Вчитель: - Діти, а що це таке ? (малюнок "Герб України") - Так, це герб - головний символ нашої держави - України. На якому тлі зображений наш герб ? Що означає цей колір ? - А, що вам нагадує цей символ ? - Подивіться на цю картину. ( Показую дітям картинку, де зображені батьки з дитиною на руках ). Саме цю картину мені нагадує наш герб : Мати, Дитина і Батько символізують Любов, Життя і Мужність. Герб України - золотий тризуб на синьому тлі. ( Читаю перший куплет віршу " Ще не вмерла Україна." ) Ще не вмерла України ні слава, ні воля. - Чи знаїтє, ви діти, що це за вірш ? Вірш П. Чубинського, покладений на музику М. Вербицького став державним гімном України, бо в ньому прославляється наша держава і її сила та могутність. Гімном починають та закінчують день, гімн звучить на всіх урочистих зборах , знову і знову прославляючи нашу державу. Коли звучить мелодія нашого гімну усі присутні мають підводитись, віддаючи пошану нашій державі. Ось зараз і в нашому класі зазвучить наш державний гімн. (Звучить Гімн. Діти встають і демонструють,як правильно стояти.) Україна - одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це велика країна, то живуть у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями в Українi живуть росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, молдовани,болгари, євреї, поляки, греки. Усi вони знайшли в нашому краї свою батькiвщину, називають матiр’ю соборну i суверенну Україну. - Тарас Шевченко, великий Кобзар - так називали i називають його люди. Генiальний син українського народу прославляв Україну на весь свiт. Його книга «Кобзар» перекладена багатьма мовами свiту. Народ України береже пам’ять про видатного поета. Йому збудованi пам’ятники, його iм’ям названi вулицi, порти, театри, унiверситети. Його вiрші знають дорослi i дiти.
11.Молюсь за тебе, Україно,
рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Все це наші давні і добрі символи, наші обереги. Можливо, маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родовідну пам'ять, волелюбність. Наші народні символи оповиті легендами, оспівані в піснях. -Ось послухайте одну з таких легенд. Легенда про калину 13.Тобі, Україно, мій мужній народе, На цьому наша виховна година закінчується. Діти, любіть свою Батьківщину, свою рідну неньку, Вона вас зростила. Шануйте наші державні символи,народні, бо вони є ознакою нашої держави і несуть в собі нашу історію. Бажаю вам всім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України! 14.Велична і свята, моя ти Україно,
| |
Категорія: Години спілкування 1 клас | | |
Переглядів: 4358 | Завантажень: 68 | Коментарі: 1 |
Всього коментарів: 1 | |
| |